Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 4
· Najnowszy użytkownik: mfabio78

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21-04-2012 17:10
Uśmiech

Dzisiaj jest poniedziałek 19 Lutego 2018.
Imieniny obchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Powitanie

Serdecznie witam na stronie Orkiestry Dętej OSP Spycimierz. Jesteśmy orkiestrą z gminy Uniejów w województwie łódzkim. Nasza miejscowość jest słynna z obchodów Bożego Ciała. To właśnie u nas powstają piękne dywany z kwiatów.

XIX Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych

Dnia 6 lipca 2014 roku Nasza orkiestra weźmie udział w XIX Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Polanicy Zdrój. Wszyscy członkowie orkiestry, fani i wspierający zespół mamy nadzieję, że uplasujemy się na wysokim miejscu odwzorującym nasze umiejętności. Przypomnijmy, że podczas ostatnich eliminacji 2 lata temu nasza orkiestra uplasowała się na 33 miejscu biorąc pod uwagę łączną punktację orkiestr z całego kraju.

VIII GMINNY FESTIWAL STRAŻACKICH ORKIESTR DĘTYCH


W niedzielę 21 lipca po raz ósmy do Spycimierza zjechały orkiestry dęte z terenu Gminy Uniejów.Ich celem było zaprezentowanie publiczności swojego dorobku artystycznego podczas corocznego Gminnego Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych. W tym roku wystąpiły: Dziecięca Orkiestra Dętea ZHP-OSP z Uniejowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZHP - OSP z Uniejowa, Orkiestra Dętea Old Band z Uniejowa, Orkiestra Dęta OSP Wielenin oraz gospodarze czyli Orkiestra Dęta OSP ze Spycimierza. Festiwal rozpoczął się uroczystym przemarszem pod scenę, gdzie orkiestry wykonały wspólnie marsz "Happy Marching Band". Powitania gości na festiwalu dokonali Robert Palka - p.o. dyrektora MGOK w Uniejowie oraz Stanisław Pełka - Prezes OSP Spycimierz. Po oficjalnym otwarciu orkiestry zaprezentowały 20-minutowe koncerty. Festiwalowych atrakcji dopełniły występy: Zespołu folklorystycznego "Świniczanki", Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Hubertusy" oraz uniejowskiej Kapeli "Spod Baszty". Podczas imprezy publiczność miała również okazję wziąć udział w loterii fantowej, dzięki której kilku osobom udało się wygrać atrakcyjne nagrody. Na zakończenie festiwalu orkiestry oraz zespoły otrzymywały dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

VIII GMINNY FESTIWAL STRAŻACKICH ORKIESTR DĘTYCH

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


SMAKI ZIEMI ŁÓDZKIEJ

W niedzielę - 16 czerwca Orkiestra OSP Spycimierz wystąpi podczas czwartej edycji Smaków Ziemi Łódzkiej. Nasz gościnny występ rozpoczniemy o godz. 14 w Manufakturze.V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr

V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
„Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”


Tradycją stało się, że co dwa lata w maju, na schodach licheńskiej bazyliki rozbrzmiewa koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wykonują go amatorskie chóry i orkiestry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki Ogólnopolskim Zlotom Chórów i Orkiestr miłośnicy muzykowania, także dzieci i młodzież spotykają się w niezwykłej atmosferze wspólnie grając i śpiewając. W tym roku także Orkiestra OSP Spycimierz weźmie udział w tym wydarzeniu.

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr, który odbył się w 2005 r. spotkał się z dużym uznaniem. Zorganizowany został z okazji rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Już dwa lata później – w 2007 r. w zlocie wzięło udział 60 chórów i 40 orkiestr. Duże zainteresowanie było także w 2009 r. – w koncercie uczestniczyło ponad dwa tysiące wykonawców. Ostatni zjazd, który miał miejsce 2 lata temu, zgromadził ponad 5 tysięcy muzyków.

W tym roku zlot odbędzie się 25 maja (sobota). Uczestnicy zaczną gromadzić się w Sanktuarium już od wczesnych godzin porannych. O godz. 12.00 wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem troszcząc się jednocześnie o jej oprawę muzyczną. Uroczystej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył ks. bp Józef Zawitkowski.
Prawdziwa uczta muzyczna przewidywana jest na godz. 17.00, kiedy to chóry i orkiestry dadzą koncert na schodach licheńskiej świątyni.

Organizatorem zlotu jest: Polski Związek Chórów i Orkiestr, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym. W tegorocznym zlocie uczestniczyć będzie ponad 150 chórów i orkiestr z całego kraju.WWW.SPYCIMIERZ.PL

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NOWEJ STRONY O SPYCIMIERZU - WWW.SPYCIMIERZ.PL
XXII Regionalne Przeglądy Orkiestr OSP 2012 Wyniki eliminacji


Wyniki eliminacji na podstawie kart ocen Jury

Gra w marszu + koncert

VII Gminny Festiwal Orkiestr Dętych - Spycimierz 2012


W niedzielę 22 lipca 2012 r. odbył się w Spycimierzu VII Gminny Festiwal Orkiestr Dętych. Część artystyczną rozpoczął przemarsz orkiestr pod scenę na plac szkolny oraz wspólne wykonanie dwóch utworów marszowych. W Imieniu organizatorów festiwal otworzyli: p. Milena Pamfil - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie oraz p. Stanisław Pełka - Prezes Jednostki OSP w Spycimierzu. Na festiwalu obecny był Członek Zarządu Głównego OSP RP - Ryszard Szmaja.

Pogoda dopisywała, więc wszystkie orkiestry bez przeszkód mogły przedstawić przygotowany repertuar. Swoje umiejętności prezentowały kolejno: Dziecięca Orkiestra ZHP - OSP z Uniejowa, Orkiestra Dęta ZHP - OSP z Uniejowa, Orkiestra Dęta "Oldboy" z Uniejowa, Orkiestra Dęta OSP z Wielenina. Koncerty orkiestr zakończone zostały przez występ gospodarzy - Orkiestry Dętej OSP ze Spycimierza. Dalszą część festiwalu wypełniła część artystyczna, w której wystąpiły: Kapela Podwórkowa z Wilamowa oraz zespół śpiewaczy "Kwiaty Polne" z Kwiatkowic.

Występującym orkiestrom organizatorzy ufundowali nagrody pieniężne, natomiast zespoły otrzymały małe upominki. Wszyscy występujący odebrali pamiątkowe szklane statuetki. Dla zebranej publiczności organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Festiwal zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta w Uniejowie, Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Uniejowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Spycimierzu, Sołectwo w Spycimierzu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Spycimierzu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "TERMY UNIEJÓW" Spółka z o. o. w Uniejowie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie.żródło: http://uniejow.pl

XXII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych OPATÓW - 01.07.2012
Dnia 1 lipca 2012 roku Orkiestra Dęta OSP Spycimierz wzięła udział w XXII Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP w Opatowie. Przegląd ten jest eliminacją do przeglądu ogólnopolskiego. Udział w tej kwalifikacji wzięło 11 orkiestr . Na miejscu po mszy świętej w Kolegiacie Opatowskiej odbyła się odprawa Kapelmistrzów. Następnie wszystkie orkiestry przemaszerowały na opatowski rynek i tam wspólnie wykonały kilka utworów. Kolejnym etapem Przeglądu było wykonanie musztry paradnej przez trzy orkiestry. Dodatkowym elementem ocenianym przez jury był przemarsz każdej z orkiestr zawierający przerwę w grze i ponowne rozpoczęcie gry w trakcie marszu. Po zakończeniu przemarszu wszystkich uczestników imprezy przywitał Amfiteatr Miejski w Opatowie, gdzie każda z orkiestr zaprezentowała się w trzech utworach koncertowych. Informacje o tym, która orkiestra zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr OSP w Krynicy Zdroju będą znane dopiero po odbyciu wszystkich 7 regionalnych przeglądów (Suwałki, Połczyn Zdrój, Ciechocinek, Krynica Zdrój, Wisła, Opatów, Polanica Zdrój).

BOŻE CIAŁO 2012

W dniu 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jak co roku w ten wyjątkowy dzień pragniemy zaprosić wszystkich na niepowtarzalne obchody tego święta do Spycimierza.

To właśnie u Nas w dzień Bożego Ciała już od godzin porannych mieszkańcy na trasie procesji układają kolorowy dywan z kwiatów. Długość trasy liczy około 2 kilometrów a szerokość dywanu to 2 metry. Cały odcinek przyozdabiają także drzewka brzozowe znajdujące się na poboczach trasy.

Każdy gospodarz mieszkający przy trasie procesji układa kobierzec z kwiatów, który niekiedy ma długość ponad 20m. Stara się, by jego „dywan” był wyjątkowy. Stąd tak wielkie bogactwo kolorów i wzorów tworzonych z różnych kwiatów, niekiedy liści, gałęzi drzew, kory drzewnej, kłosów zbóż i traw. Treścią kompozycji tworzonych przez mieszkańców naszej wsi są najczęściej symbole religijne i patriotyczne. Można jednak dostrzec różnego rodzaju figury geometryczne, obrazy kwiatów i bukietów a także pojedyncze słowa i całe zdania.


Przygotowania do tego wyjątkowego święta trwają około tygodnia. Mieszkańcy zbierają po okolicznych ogrodach, polach, łąkach i lasach wszystkie kolorowe kwiaty, które nadają się do przyozdobienia kobierca kwiatowego trasy. Najczęściej są to maki, chabry, jaśminy, łubiny, akacje, rumianki, róże, piwonie, a z lasów liście paproci i mech. Na boki kwietnego dywanu zrywane są liście kasztanowca. Do dnia Bożego Ciała wszystkie te dary natury przechowywane są w chłodnych pomieszczeniach aby nie utraciły swojej świeżości.


Wczesnym rankiem w dzień Bożego Ciała następuje oczyszczenie trasy procesji, po czym polewana jest ona wodą. Następnie około godzin południowych do pracy przystępują całe rodziny, wspierane przez przyjaciół. Owoce tej pracy można podziwiać już około godziny 15.

O godzinie 17.00 rozpoczyna się uroczysta msza święta, po której wyrusza niezwykle barwna procesja eucharystyczna. Na czele procesji, tuż za krzyżem podąża asysta w strojach sieradzkich. Następnie maszerują Strażacy oraz Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, a za nimi ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki i duchowny celebrujący całą uroczystość. Kolejnymi osobami w korowodzie przechodzącym po kwietnym dywanie są wierni przybyli do Spycimierza nie tylko z okolicznych miejscowości, ale także goście z całej Polski oraz z zagranicy.

Nasze niezwykłe obchody Bożego Ciała od dawna przyciągają coraz to większe rzesze ludzi. Według niektórych źródeł „Kwietne Dywany” w Spycimierzu mają już 200 lat.

Na koniec chciałbym jeszcze raz zaprosić wszystkich do Spycimierza, aby wraz z nami, mieszkańcami tej niewielkiej miejscowości uczestniczyli w tych wyjątkowych, nietuzinkowych obchodach Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Przed uroczystą Mszą Swiętą, która jak już wyżej wspomniałem rozpocznie się o godzinie 17 chciałbym zaprosić wszystkich na krótki koncert Orkiestry OSP Spycimierz, który będzie miał miejsce przy kościele parafialnym.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - UNIEJÓW 2012

3 maja 2012 roku, jak co roku w Uniejowie, obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Orkiestra Dęta OSP ze Spycimierza wprowadziła pochód na uniejowski rynek, gdzie uroczystość poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkół w Uniejowie - Małgorzata Komajda. Po złożeniu przez delegacje wiązanek kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Września 1939 r., zgromadzeni udali się do kolegiaty. Msza św. w intencji Ojczyzny zakończyła uroczyste obchody Święta Konstytucji.


źródło: uniejow.pl


Wygenerowano w sekund: 1.07
225,554 unikalne wizyty